Warning: preg_match(): Unknown modifier '/' in /home/arakut/domains/arakut.ac.ir/public_html/earthsci/plugins/system/rsfirewall/rsfirewall.php on line 699
نرم افزارهای کاربردی
logo

نیما

آموزش مجازی نیما

Form

بررسی مشکلات انتخاب واحد

پایگاه اطلاعاتی

پایگاه های اطلاعاتی

تصویر افتخارات دانشجویی

افتخارات دانشجویی

تصویرافتخارات هیئت علمی

افتخارات اعضای هیئت علمی

edu

سامانه دانشگاهی

SAM

نرم افزار SAM (Spatial Analysis in Macroecology) مجموعه‌ای از ابزارهای تحلیل آمار مکانی است که به ویژه به منظور تحلیل مکانی الگوهای پدیده‌های سطح زمین طراحی شده است. این نرم‌افزار به ویژه در حوزه علوم جغرافیا، منابع طبیعی، زمین‌شناسی، مطالعات جمعیت، اقتصادسنجی، روانشناسی و اپیدمیولوژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور خلاصه، اگر شما به عنوان یک تحلیلگر، به دنبال کشف الگوها و فرآیندهای مکانی هستید، SAM دقیقا همان چیزی است که به دنبال آن هستید! جهت دانلود نرم افزار روی لینک زیر کلیک کنید:

نرم افزار SAM (Spatial Analysis in Macroecology)

 

GeoDa

GeoDa یک نرم افزار رایگان برای انجام انواع تحلیل‌های مرتبط با داده‌های مکانی است. در این نرم افزار، امکان تحلیل داده، کشف الگوهای مکانی و انواع مدلسازی وجود داشته که با ایجاد یک محیط کاربرپسند امکان کار با انوع داده‌های نقطه‌ای، خطی و پلی‌گون را فراهم می‌آورد. آخرین نسخه این نرم‌افزار به صورت رایگان از لینک زیر قابل دسترسی است.

 نرم افزار GeoDa

همچنین، برای دسترسی به فایل‌های آموزشی می‌توانید به سایت GeoDa نیز مراجعه نمائید.

https://geodacenter.github.io

 

KNIME

نرم افزار KNIME که مخفف Konstanz Information Miner است یک نرم افزار Open Source می‌باشد که برای گزارش‌دهی، ادغام، تحقیق، داده کاوی، تجزیه و تحلیل داده‌ها، استخراج متن و هوش کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد. این برنامه از انواع سیستم عاملها پشتیبانی می‌کند و می‌تواند به عنوان جایگزین مناسبی برای بسیای از نرم افزارهای آماری در نظر گرفته شود.

نرم افزار KNIME

 

WEKA

امروزه نرم افزارهای فراوانی برای کار با داده‌ها و داده کاوی تولید و در اختیار کاربران قرار گرفته است و افراد می‌توانند بدون داشتن مهارت‌های برنامه نویسی خاصی از آن‌ها استفاده کنند. یکی از محبوب‌ترین‌های این حوزه، نرم افزار وکا (Weka) نام دارد.

نرم افزار Weka یک نرم افزار اوپن سورس جهت پیاده سازی الگوریتم‌های یادگیری ماشین و داده کاوی است. از این نرم افزار برای حل مسائل داده کاوی در دنیای واقعی استفاده می‌شود. نرم افزار داده کاوی وکا به زبان جاوا نوشته شده است و تقریبا روی همه سیستم عامل‌ها و پلتفرم‌ها قابل اجراست.

وکا یک نرم افزار جامع است که به شما امکان می‌دهد، داده‌های بزرگ (Big data) را پردازش کنید، الگوریتم‌های مختلف داده کاوی را روی آن‌ها اعمال کنید و خروجی‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید. این نرم افزار کار با داده‌های بزرگ را آسان کرده و امکان یادگیری ماشینی با استفاده از الگوریتم‌های مختلف را فراهم می‌کند.

نام Weka از عبارت «Waikato Environment for knowledge Analysis» استخراج شده است. همچنین Weka نوعی پرنده‌ در کشور نیوزیلند است که توانایی پرواز کردن ندارد اما در قسمت‌های مختلف طبیعت به جستجو می‌پردازد.

نرم افزار WEKA

 

تصویر تقویم آموزشیتقویم آموزشی  تصویر فرم ها و آیین نامه هافرم ها تصویر اعضای هیات علمیاعضای هیئت علمی تصویر افتخارات دانشکدهافتخارات دانشکده

لینک های مفید: